بازاریابی شبکه های اجتماعی (سوشیال مدیا مارکتینگ):

SMM مخفف عبارت Social Media Marketing  و به معنای بازاریابی شبکه های اجتماعی است.

بازاریابی شبکه های اجتماعی یا سوشیال مدیا مارکتینگ
بازاریابی شبکه های اجتماعی

از طریق رسانه مورد علاقه مشتریان با آن ها ارتباط برقرار کنید!

امروزه همه ما با مقوله شبکه های اجتماعی آشنا و درگیر هستیم.  همه ما به نوعی با بسترهای مانند تلگرام،‌ اینستاگرام، لینکدین، فیسبوک و غیره سروکار داریم. شبکه های اجتماعی در سال های اخیر رشد خیلی سریعی داشتند.

در کنار فواید بسیار آن ها می توان گفت که مهم ترین بستری که این شبکه ها ایجاد کرده اند بازاریابی شبکه های اجتماعی است. بازاریابی شبکه های اجتماعی از شاخه های اصلی دیجیتال مارکتینگ یا همان بازریابی آنلاین می باشد. در جامعه ی امروزی تبلیغات و بازاریابی جزء لاینفک اقتصاد و فروش به حساب می آید. هر کسب و کاری که از آن به نحوه احسن استفاده کند به نتایج غیر قابل مقایسه ای با رقبایی خود که از آن بی بهره اند دست خواهد یافت.

بازاریابی شبکه های اجتماعی یا سوشیال مدیا مارکتینگ
بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی صفحات اجتماعی

باید توجه داشته باشید هر بازاریابی در شبکه های اجتماعی لزوما به موفقیت نمی رسد. سوشیال مدیا مارکتینگ نیز مانند دیگر بازاریابی ها نیاز به استراتژی مشخص و مدیریت هوشمند دارد تا بتواند موفق باشد.

هوروش با داشتن متخصصان خبره در این حوزه می تواند به شما در راه اندازی شکبه های مجازی و مدیریت آن ها کمک کند. توجه داشته باشید پست های شبکه های اجتماعی مانند راه های کلیدی برای هدایت ترافیک به وب سایت و کسب کار شما عمل می کنند.  این روش یک مزیت و ارزش افزوده بزرگ به حساب می آید. به اشتراک‌گذاری محتوای عالی از وبلاگ خود در این شبکه ها، خوانندگان را از وجود آن با خبر می‌کند.

طبق گزارش دانشگاه تکنولوژی تگزاس:

برندهای فعال در شبکه‌های اجتماعی مشتریان وفادارتری دارند. شبکه های اجتماعی بهترین راه برای ساختن اعتماد است.

انواع محتوا در شبکه های اجتماعی:

 

  • عکس و تصویر گرافیکی
  • ویدئو و انیمیشن
  • اخبار و رویدادها
  • پست‌های وبلاگ
  • اینفوگرافیک
  • کتاب‌ها یا مقالات
  • مصاحبه‌ها

مهم: محتوا اشکال مختلفی دارد، اما شما باید از محتوایی استفاده کنید که همسو با اهداف مشخص‌شده برای مشتریان شما باشد. محتوی باید خاص، مرتبط و با کیفیت باشد. همیشه سعی کنید که جنبه کیفیت و اثرگذاری محتوی را در اولویت قرار گیرد.

اگر قصد دارید در مدتی کوتاه، بیشترین بازدهی را از تبلیغات در شبکه‎های اجتماعی به دست آورید، با ما تماس بگیرید.

متخصصان هوروش به شما در معرفی کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی کمک می کنند.