رپورتاژ آگهی چیست؟

احسان آزاد ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ 0 Comments

رپورتاژ آگهی:

رپورتاژ آگهی در دیجیتال مارکتینگ معنای متفاوتی دارد. در رپورتاژ آگهی سایت‌ها و عموما وب‌سایت یا اپلیکیشن آنلاین به دیگران معرفی می‌شود. به اینصورت که با گرفتن یک بک‌لینک همراه است. این مفهوم در سئو وب‌سایت‌های خارج از ایران با عنوان Review شناخته می‌شود. و اغلب آن را به نام رپورتاژ آگهی می‌شناسند. در ایران افراد زیادی برای اینکه رتبه وبسایت خود را در گوگل افزایش دهند از این تبلیغات استفاده می‌کنند.

فواید رپورتاژ آگهی:

  • رپورتاژ، یک مقاله کامل برای معرفی برند شماست.

رپرتاژ آگهی در اصل مقاله ای است که شما در رسانه‌های مختلف آن را منتشر می‌کنید. به‌طور حتم در یک مقاله فرصت و مجال برای داستان گویی، معرفی برند، ایجاد نیاز در مخاطب و… دارید. در یک رپرتاژ مخاطب می‌تواند به‌طور کامل با شما و کاری که انجام می‌دهید آشنا شود و حتی شاید او را متقاعد به خرید از شما کند. پس در نگارش رپرتاژ حسابی دقت کنید و سعی کنید محتوا جذاب باشد تا مخاطب تمام مقاله را مطالعه کند و برند شما را به خاطر بسپارد.

  • با کمک رپورتاژ در دید مخاطبین بسیاری قرار می گیرید.

یکی از ویژگی‌های مهم رپورتاژ آگهی این است که در میان محتواهای اصلی وبسایت هدف قرار می‌گیرد. این امر باعث می‌شود مخاطب به چشم یک تبلیغ به آن نگاه نکند و در نهایت تعداد افراد زیادی مقاله شما را مطالعه کنند. بهتر است یک عنوان جذاب برای مقاله تان است تا هرچه بیشتر بتوانید مخاطبین را جذب کنید.

  • رپورتاژ باعث کسب اعتبار و برندینگ شما می شود.

اعتبار یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که با افزایش آن فروش شما بیشتر و بیشتر خواهد شد. اگر می خواهید برند خود را به عنوان یک نام معتبر در حوزه کاری خود نشان دهید به‌طور حتم دادن رپورتاژ به رسانه‌های بزرگ و سایت‌های خبری می‌تواند شما را به هدفتان برساند.

  • هزینه کمتر نسبت به دیگر روش های تبلیغاتی

رپورتاژ خبری در مقایسه با روش‌های تبلیغاتی دیگر، هزینه ای به مراتب کمتر دارد. برای مثال اگر شما بخواهید به جای رپورتاژ یک بنر در یک رسانه خبری اجاره کنید. حداقل هزینه ای چند میلیون تومانی برای شما خواهد داشت که در مقایسه با هزینه‌های رپورتاژ بیشتر می‌باشد.

  • به کمک رپورتاژ می توانید سئو وبسایت خود را تقویت کنید.

رپورتاژ آگهی علاوه بر برندینگ و افزایش اعتبار، باعث افزایش سئو وبسایت شما نیز می‌شود. شاید عجیب به نظر برسد اما می‌توان گفت یکی از اولین اهداف اصلی رپرتاژ تقویت سئو وبسایت است. وقتی لینک شما به همراه یک محتوای ویژه در یک سایت معتبر و با رنک بالا قرار می‌گیرد. گوگل به واسطه این وبسایت به شما نیز اهمیت می‌دهد و رتبه وبسایت شما را در نتایج افزایش می‌دهد.

  • رپورتاژ آگهی به راحتی می تواند در گوگل حضور یابد.

سایت‌ها و رسانه‌های خبری در نظر گوگل از جایگاه بالایی برخوردار هستند. شما به کمک رپورتاژ می‌توانید از جایگاه بالای این وبسایت‌ها نزد گوگل استفاده ای مفید کنید. اگر شما در محتوای رپورتاژ آگهی خود اصول سئو را رعایت کنید و کلمات کلیدی مناسبی را هدف قرار دهید، به راحتی می‌توانید رتبه خود را در گوگل بهبود دهید. همچنین این کار باعث افزایش بازدید سایت خود شوید.

  • رپورتاژ هیچوقت حذف نمی شود.

می توان گفت یکی دیگر از فواید اصلی رپورتاژ، به دلیل تأثیرگذاری آن بر روی سئو، ایجاد تأثیری همیشگی و مداوم است که بسیاری از روش‌های تبلیغاتی فاقد آن هستند. شما به لطف رپورتاژ می‌توانید تا مدت‌ها در صفحه اول گوگل ظاهر شوید و برند خود را به افراد بسیاری معرفی کنید. حتی اگر رپورتاژ آگهی شما به دلیل پست‌های جدیدتر به صفحات دیگر تنزل یابد، باز هم لینکی که در رپورتاژ به وبسایت شما داده شده‌است همیشگی است و برای همیشه می‌تواند تأثیر خود را روی سئو وبسایت شما داشته باشد.

Aboutاحسان آزاد
هوروش یک تیم مشاوره دیجیتال مارکتینگ با خدماتی از قبیل مدیریت پروژه‌، مشاوره و نظارت در زمینه‌های ساخت اپلیکیشن، تبلیغات آنلاین و اینترنتی، بازاریابی محتوایی، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و موبایل مارکتینگ است. هوروش بهترین انتخاب برای کسب و کارهایی است که قصد حضور در فضای آنلاین در بالاترین سطح را دارند. بنابراین تیم هوروش با استفاده از تجربه و دانش مارکتینگ، شما را در رسیدن به اهدافتان یاری می‌کند و برای انتقال دانش به کسب و کار شما همراهتان خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *