کلمات کلیدی سرنوشت ساز

Alma Shirkhan ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ 0 Comments

همان طور که در مقاله ی قبلی گفتیم اولین قدم در بهینه سازی که پایه ی اصلی در این زمینه هم هست انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای بازکردن درهای موفقیت است. شاید این کار در ابتدا خیلی ساده به نظر برسه اما اگر از اهمیت بالایی که داره مطلع باشید می دونید که انتخاب درست و مناسب این کلمات کمک زیادی می کنه تا سایت به موفقیت برسه.

اما برعکس این موضوع هم وجود داره!

اگر در همان ابتدا کلمات رو اشتباه انتخاب کنیم، بقیه مراحل هم به مراتب به نتیجه نمی رسه و می تونه نتایج خیلی بدی رو هم به دنبال داشته باشه، این جاست که باید گفت:

خشت اول گر نهد معمار کج     ***     تا ثریا می رود دیوار کج!

پس برای این که دیوارتون تا ثریا کج نره به حدس گمان و کمی جست و جو بسنده نکنید، دقیقا بررسی کنید و بدانید هدف شما از انتخاب این کلمات چیست؟!

حتما از ابزار های آنلاین برای انتخاب کلمات کلیدی پربازدید و هدفمند استفاده کنید تا ببینید کدام کلمات ورودی بیشتری برای سایت خواهد آورد.

استفاده از ابزارهایی مثل google trends و kw finder ، به شما کمک می کنند که خیلی راحت به میزان ورودی هر کلمه و کلمات پر رقابت‌تر دست پیدا کرد. علاوه بر این می توانید سایت هایی که در کلمات انتخابی با شما مشترک هستند و به عنوان رقیب شما محسوب می شوند را پیدا کنید.

دقت کنید که هر کلمه کلیدی که به حوزه‌ کاری شما مربوط می‌شود را پیدا کنید و برای همه آن ها محتوا تولید کنید. محتوا هم بر سئو سایت بسیار تاثیر مثبت می‌گذارد و هم کاربران را به سایت شما دعوت می کند.

از کلمات کلیدی طولانی‌تر استفاده کنید، کلمات یک جزئی و کوتاه به اندازه‌ کلمات چند جزئی تاثیرگذار نخواهند بود. رقابت در کلمات کلیدی طولانی‌تر یا (Long tail) بسیار کمتر از کلمات کوتاه است، در نتیجه می‌توانید از این موقعیت به نفع خودتان استفاده کنید و مطمئن باشید بازخورد خوبی خواهند داشت. سئو کردن کلمات تک‌ جزئی هزینه زیادی را به خود اختصاص می‌دهد و احتمال خرید کردن کاربر در آن کلمات کم است. کلمات Long tail هزینه کمتری را در‌بر‌خواهند داشت و علاوه بر این کلماتی هستند که کاربر برای خرید کردن از آن ها استفاده می‌کند.

مثل “شلوار” و “شلوار جین بلند”

احتمال خرید کسی که شلوار جین بلند را جستجو می‌کند بیشتر از کسی است که شلوار را جستجو می‌کند.

AboutAlma Shirkhan
قدرت تخیل بالا و علاقه شدید به نوشتن! دو عامل اصلی که باعث شد شروع به وبلاگ نویسی کنم. حالا شانس این رو دارم که تو هوروش تولید محتوا کنم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *