اهمیت ریپورتاژ خبری در افزایش ترافیک سایت

Alma Shirkhan ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ 0 Comments

صاحبان مشاغل برای ارائه و دیده شدن محصولات و خدمات خود به دیگران از تبلیغات ها استفاده می کنند!

تبلیغات یعنی ایجاد ارتباط با مخاطبان و سپس استفاده از آن رابطه برای فروش محصولات.

فقط مشکل این جاست که اکثر مردم از تبلیغات متنفرند! به همین دلیل است که ما به آگهی های بازرگانی توجه زیادی نمی کنیم یا هر زمان که بنرهای تبلیغاتی را می بینیم، آن ها را نادیده گرفته و رد می شویم یا برای مرورگرهای اینترنتی مان، بلاک کننده های تبلیغاتی نصب می کنیم تا از مزاحمت تبلیغات های خسته کننده جلوگیری کنیم. اما شما مجبور نیستید تنها به آگهی های سنتی برای تبلیغ کسب و کار خود تکیه کنید. از طریق قدرت بازاریابی محتوا، می توانید برای برند، محصولات و خدمات خود، آگهی ایجاد کنید که به اصطلاح رپورتاژ آگهی گفته می شود.

 

 

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی نوعی از آگهی است که در قالب گزارش ارائه می شود و مخاطب متوجه جنبه ی تبلیغاتی این گزارش نمی شود و تصور می کند در حال مطالعه یا مشاهده یک گزارش کاملا بی طرف است. در واقع به طور غیر مستقیم تبلیغات می کند و به همین دلیل اثر بهتری روی مخاطب می گذارد. مخاطبین به این نوع آگهی اعتماد بیشتری دارند و کل محتوای رپورتاژ را تا انتها مطالعه می کنند. به خاطر محبوبیت این نوع تبلیغات در بین مخاطبین حتی برند های بزرگ دنیا هم برای معرفی محصولات و خدمات جدید خود از این روش استفاده میکنند. رپورتاژ تنها روش تبلیغاتی است که برای مدت زمان نامحدود به مخاطبان نمایش داده می شود و همیشه در سایت‌ آگهی دهنده باقی می ماند.

 

بهترین نوع آگهی، آن است که آگهی به نظر نرسد.

فکر می کنم که همه با فضای اینستاگرام آشنا هستیم و اینفلوئنسرهایی مثل محمدامین کریم پور رو می شناسیم و وقتی فیلم هایی که در اینستاگرام منتشر می کنه رو تماشا می کنیم اصلا متوجه پیام بازرگانی که در دل این فیلم ها به همراه دارد نمی شویم و این نشان دهنده اثر بخشی قابل توجهی است که این نوع تبلیغات دارد. در واقع مردم دیگر توجهی به تبلیغات نمی کنند و روش های تبلیغاتی سنتی برای مردم تکراری و کسل کننده شده است.

 

اهمیت رپورتاژ خبری در سئو

خب این موضوع کاملا مشخص که هیچ مخاطب و کاربری از متن های بلند و خشک خوشش نمیاد و به دنبال برانگیخته شدن احساسات و درگیری با اون موضوعی است که مطالعه می کنه. اما یکی از اشتباهات رایج کپی رایترها نوشتن مطالب خشک و بی روح است. اولین قانون در نوشتن رپورتاژ آگهی سرگرم کردن خواننده است. کاربران دوست ندارند یک متن تبلیغاتی بخوانند، آن ها دوست دارند مطلبی بخوانند که جذاب باشد و اطلاعاتشان رو بیشتر کنه. فرض کنید می خواهید درباره ماده شوینده تبلیغ کنید، از میکروب ها و خطرات آن ها بنویسید، بعد از راه کارهای ممکن که یکی از آن ها ماده شوینده خواهد بود، استفاده کنید.

AboutAlma Shirkhan
قدرت تخیل بالا و علاقه شدید به نوشتن! دو عامل اصلی که باعث شد شروع به وبلاگ نویسی کنم. حالا شانس این رو دارم که تو هوروش تولید محتوا کنم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *