پنالتی گوگل چیست؟

احسان آزاد ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ 1 Comment

پنالتی گوگل چیست؟

پنالتی گوگل زمانی رخ می دهد که یکی از الگوریتم های گوگل فعالیت سایت شما برای رسیدن به رتبه های بالای گوگل را غیر قانونی تشخیص دهد. به این ترتیب سایت شما رتبه خود در گوگل را از دست داده و در وب مستر به شما اطلاع داده می شود که به چه دلیل سایت شما از نتایج جستجو حذف شده است.

برای خروج از گوگل پنالتی شما باید به کارشناسان گوگل یک پیام بدهید و توضیح دهید و آن ها را قانع کنید که سایت شما از راه های غیر قانونی استفاده نکرده است. توجه داشته باشید که این پیام ها توسط کارشناسان گوگل بررسی و صحت مطالب آن بررسی می شود. وب سایت هایی که از طرف گوگل شامل جریمه می شوند و اسپم می شوند، با توجه به نوع جریمه شدن اتفاقات خاصی برای آن ها می افتد. به عنوان مثال سایتی که از طرف الگوریتم پنگوئن اسپم شناخته شده است، ممکن است از نتایج گوگل به ازا کلمه کلیدی که لینک های اسپم ورودی دریافت کرده است، حذف شود. همچنین سایت هایی که از طرف پاندا و سایر الگوریتم های ضد اسپم جریمه می شوند، پیام گوگل را مبنی بر manual action دریافت می کنند و باید مشکل را برطرف کرده و به گوگل پاسخ دهند.

در ادامه این مقاله به نکات مختلف در مورد پنالتی گوگل می پردازیم و به شما توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید سایت خود را از پنالتی گوگل خارج کنید.

پنالتی گوگل چیست؟

یکی از راه های جلوگیری از پنالتی شدن در گوگل رعایت قوانین گوگل است. الگوریتم های گوگل نباید فعالیت های سایت شما را غیر قانونی تشخیص دهند.

گوگل در واقع سایت هایی که از روش های نادرست به دنبال بهبود رتبه خود هستند، را شناسایی کرده و آن ها را جریمه می کند. در درجه اول بهتر است با الگوریتم های ضد اسپم گوگل آشنا شویم، برخی از این الگوریتم ها عبارتند از :

پنالتی گوگل با الگوریتم گوگل پاندا

پاندای گوگل مطمئن می شود که محتوای سایت شما با ارزش است. این الگوریتم درست مانند یک پاندای واقعی که ماهی های درشت را تشخیص می دهد. محتوای سایت شما را بر اساس تعداد کلمه و نسبت کلمه به تگ های HTML و همچنین برای کپی نبودن محتوا بررسی می کند. اگر سایت شما از این سنجش سر بلند بیرون بیاید مشکلی نخواهید داشت. در غیر این صورت ممکن است با پنالتی شدن روبرو شوید.

پنالتی گوگل با الگوریتم گوگل پنگوئن

سایت های اسپم و سایت هایی که برای تبلیغ سایر سایت ها ایجاد شده اند. توسط این الگوریتم شناسایی می شوند. این الگوریتم مسئول پی گیری لینک های ورودی و خروجی به یک سایت است. لینک هایی ناگهانی بیش از حد می تواند شما را با پنالتی شدن در گوگل روبرو کند.

پنالتی گوگل با الگوریتم مرغ مگس خوار

این الگوریتم ارتباط بین محتوا و کلمات کلیدی را بررسی می کند. این الگوریتم اولین کلمه کلیدی شما را بعنوان کلمه کلیدی اصلی در نظر گرفته و سپس تعداد تکرار کلمه کلیدی در محتوا را می شمارد.

الگوریتم مرغ مگسخوار به ازدیاد بیش از حد کلمات کلیدی در متن هم حساس است. در صورتی که در متنی تعداد کلمه کلیدی کم و یا بیش از حد از استفاده شده باشد. متن را اسپم تشخیص می دهد.

Aboutاحسان آزاد
هوروش یک تیم مشاوره دیجیتال مارکتینگ با خدماتی از قبیل مدیریت پروژه‌، مشاوره و نظارت در زمینه‌های ساخت اپلیکیشن، تبلیغات آنلاین و اینترنتی، بازاریابی محتوایی، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و موبایل مارکتینگ است. هوروش بهترین انتخاب برای کسب و کارهایی است که قصد حضور در فضای آنلاین در بالاترین سطح را دارند. بنابراین تیم هوروش با استفاده از تجربه و دانش مارکتینگ، شما را در رسیدن به اهدافتان یاری می‌کند و برای انتقال دانش به کسب و کار شما همراهتان خواهد بود.

Comment (01)

  1. علی
    ۱۳۹۸/۰۲/۱۱

    ممنون از سایت خوبتون، عالی بود. لطفا مطالب آموزشی بیشتر در خصوص سایت و سئو سایت قرار بدید

    Reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *